Tytuł projektu: Nowe Szanse Na Zatrudnienie Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w województwie świętokrzyskim
Projekt realizowany jest przez Podkarpacką Agencję Konsultingowo-Doradczą Sp. z o.o. w partnerstwie za Stowarzyszeniem im. Stanisława Staszica w ramach Priorytetu I „Osoby młode na rynku pracy”
Projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej I. Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.
Projekt jest współfinansowany ze środków UE – Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.
Zasięg terytorialny projektu – powiat skarżyski, starachowicki, konecki, kielecki ziemski, kielecki grodzki i buski województwa świętokrzyskiego.
Okres realizacji projektu: 01. 04.2016 – 31.08.2017
Opis projektu:
Cel główny:
Nabycie kompetencji „miękkich”, nabycie, podwyższenie lud dostosowanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych niezbędnych na rynku pracy oraz nabycie lub uzupełnienie doświadczenia zawodowego lub praktycznego.
Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowi 130 osób młodych (65 kobiet, 65 mężczyzn ) zamieszkałych w województwie świętokrzyskim w powiatach skarżyskim, starachowickim, koneckim, kieleckim, kieleckim grodzkim i buskim, w wieku 15- 29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu w tym szczególnie osoby niezarejestrowane w Urzędach Pracy z wyłączeniem grup określonych dla trybu konkursu w Poddziałaniu 1.3.1 zgodnie z zapisami SZOOP
Główne działania przewidziane do realizacji w projekcie
- Indywidualne plany działań – celem jest dobór odpowiedniej formy wsparcia i zaplanowania indywidualnej ścieżki rozwoju edukacyjno – zawodowego.
- „Jak odnaleźć się na rynku pracy „ - warsztaty mają na celu zwiększenie szans i możliwości na podjęcie pracy, poprzez nabycie kompetencji miękkich i wiedzy z zakresu funkcjonowania w środowisku pracy oraz funkcjonowania i poruszania się na rynku pracy.
Wsparciem zostanie objętych min. 90 uczestników projektu
- Celem jest uzupełnienie IPD i dostosowanie go do indywidualnych oczekiwań – mające na celu końcowe zalecenia dotyczące dalszego udziału w projekcie i wskazania formy pomocy.
Poradnictwem zostaną objęci wszyscy uczestnicy projektu.
- Celem ma być możliwość uzyskania kwalifikacji zawodowych koniecznych do podjęcia i wykonywania pracy na stanowiskach występujących w branżach : metalurgicznej, maszynowej, odlewniczej, motoryzacyjnej, wydobywczej i przeróbki surowców skalnych, budowlanej oraz turystycznej.
Szkoleniami i kursami zostaną objęci wszyscy uczestnicy projektu.
- Celem jest nabycie lub uzupełnienie przez uczestników projektu doświadczenia zawodowego lub praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu.
- Celem jest umożliwienie uczestnikom projektu podjęcia zatrudnienia przy jednoczesnym wsparciu pracodawcy.
Wartość projektu: 1 999 943,28 zł, Wkład Funduszy Europejskich: 1 699 951,79 zł
Udział w projekcie jest bezpłatny !!!
Osoby zamierzające aplikować do udziału w projekcie powinny zapoznać się z Regulaminami oraz pozostałymi dokumentami zamieszczonymi na stronie www.ns.pakd.pl
Akceptacja zapisów regulaminów jest warunkiem koniecznym do kandydowania i udziału w projekcie.